• Akcje, projekty, programy 2021/2022

• Realizowane akcje i projekty:

"Cała Polska czyta dzieciom"

Nasze przedszkole bierze udział w kampanii "Cała Polska czyta dzieciom", która zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Jednocześnie poprzez kampanię przypomina się
      o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które
      w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż szkoła. W przedszkolu akcja ta jest prowadzona poprzez codzienne głośne czytanie dzieciom wybranych bajek, baśni i opowiadań.

"Szkoła pamięta"

Akcja organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  "Szkoła Pamięta" -  celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

"Szkoła do hymnu"

Akcja organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  "Szkoła do hymnu" -  celem akcji jest  jest zachęcanie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Wspólne śpiewanie hymnu o godzinie 11.11

"GÓRA GROSZA"

Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: „jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!”

"ZBIÓRKA NAKRĘTEK"

Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Cele są różne – zakup wózka inwalidzkiego, sfinansowanie leczenia, pomoc domom dziecka.

"ZBIÓRKA BATERII"

OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI EDUKACYJNEJ „DZIECI UCZĄ RODZICÓW”

Celem akcji jest  zwiększenie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych, wsparcie procesu edukacji poprzez wykorzystanie kreatywnych form przekazywania wiedzy, zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem akcji.

"DZIECIAKI MLECZAKI"
      Dzieciaki Mleczaki” to bezpłatna akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ich opiekunów oraz rodziców. Program jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Organizatorzy, poprzez zabawę, chcą kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny.

Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby nasze pociechy rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły. Stąd też zrodziła się potrzeba dotarcia z ciekawym i merytorycznym przekazem nie tylko do rodziców, ale też bezpośrednio do dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Polska Izba Mleka.

Realizowane programy:

"KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"

Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

PROGRAM "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"

Program „Czyste Powietrze Wokół Nas” – jest przedszkolnym programem edukacji antytytoniowej, chroniącym dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego. Adresowany do dzieci z udziałem rodziców i opiekunów. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim jego celem jest wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontaktz palącymi.

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM "UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ"

Kodowanie i programowanie nie musi być trudne, może dawać wiele radości
      i satysfakcji dzieciom, łączyć się z aktualnie realizowanymi zagadnieniami i różnymi edukacjami. Celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji.

PROFILAKTYCZNY PROGRAM EDUKACYJNY "RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI"

Re@lnie Odpowiedzialni” to profilaktyczny program edukacyjny przygotowany przez ekspertów ze Stowarzyszenia Strefa Wsparcia przeznaczony dla przedszkoli i szkół. Jest on częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Odłącz się. Połącz się.” planowanej na 2022 rok. Program ten powstał by walczyć z nadużywaniem i nieodpowiednim korzystaniem z ekranów przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.